Лісівники висадили 100 мільйонів сіянців і саджанців дерев по всій Україні

21 Березня 2020, 15:45
Новини

Заступник Міністра Володимир Головатенко: -  «Аксіома «Ліс - легені планети» не вимагає доказу,  але вимагає щоденної роботи, аби збереження та відновлення лісів не залишалося тільки наміром або гаслом!

Для перерахування всіх викликів для існування лісів як на планеті, так і в Україні необхідна окрема інформаційна платформа! Та головне - діяти та отримувати реальні результати!»

У Міжнародний день лісів Держлісагентство прозвітувало, що на сьогодні лісівники висадили 100 мільйонів сіянців та саджанців дерев по всій Україні.

Про заходи щодо відтворення лісів поінформував голова Держлісагентства Андрій Заблоцький. Він зазначив, що цьогорічний Міжнародний день лісів проходить з меседжем «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити». «У лісовому господарстві України діють критерії щодо принципів господарювання, які відповідають вимогам Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття. І наше завдання – слідкувати, щоб ці критерії чітко дотримувалися», - наголосив голова Держлісагентства.

Також повідомив про те, що з 7,6 млн га лісів, які входять до сфери управління Держлісагентства, заповідано 16,8%. Практично у всіх регіонах заповідність в лісах вища ніж загальнодержавна. У лісах знаходиться 3295 територій та об’єктів природно-заповідного фонду України площею більше 1,3 млн га.

Указом Президента України Володимира Зеленського на Луганщині створено ще один національний природний парк «Кремінські ліси». І загалом включено до територій ПЗФ більше 40 тис. га лісів.

 «Дякую кожному, хто турбується про ліс, хто висаджує дерева, досліджує стан лісів, охороняє  лісові території, хто розуміє його велику цінність" - відзначив Володимир Головатенко.

Довідково.

З початку лісокультурної кампанії 2020 року на сьогодні відновлено більше 15 тисяч гектарів лісових ділянок та створено більше 500 гектарів нових лісів.

У лісах, що входять до сфери управління Держлісагентства, знаходиться 3295 територій та об’єктів природно-заповідного фонду України площею більше 1,3 млн га. Зокрема:

- 13 природоохоронних установ, серед яких 6 природних заповідників площею 79649 га, 6 національних природних парків площею 70843 га і 1 господарство-парк площею 109 га;

- 1498 заказників площею понад 634,3 тис. га;

- 1164 пам’ятки природи площею 13,5 тис. га;

- 33 регіональних ландшафтних парки площею 177,4 тис. га;

- 525 заповідних урочищ площею 85 тис. га;

- 16 дендрологічних парків площею 0,4 тис. га;

- 47 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва площею 3,6 тис. га.

Із зазначених:

- 297 територій та об’єктів загальнодержавного значення площею 563,3 тис. га.

- 2998 територій та об’єктів місцевого значення площею 764,5 тис. га.

Лісові господарства продовжують висаджувати дерева в умовах карантину згідно з графіком, дотримуючись правил та рекомендацій щодо відповідної дистанції під час роботи.

За темами